99,7% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam9309Nie polecam25

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
Obsługa kupującego
5

RODZICE PO RAZ PIERWSZY - Skarbnica wiedzy

RODZICE PO RAZ PIERWSZY - Skarbnica wiedzy


 

Hej, z tej strony zespół Maluszka - Agnieszka, Lena i Agata. Przygotowałyśmy dla Was serię “Rodzice po raz pierwszy”, w której chcemy pomóc Wam znaleźć odpowiedzi na najtrudniejsze pytania i zagwozdki towarzyszące najczęściej w sytuacji, w której się znajdujecie. Zależy nam również na tym, żeby dać Wam wsparcie jako przyszłym rodzicom, od nas - Mam.

Kiedy kobieta dowiaduje się, że jest w ciąży, zaczynają pojawiać się różne pytania, a my postaramy się na te pytania odpowiedzieć…

 

Jakich rad możemy udzielić przyszłej mamie, która przyszła do Maluszka i zastanawia się nad tym co robić, jakie zrobić zakupy?
Otóż nie ma na to pytanie jednoznacznej i konkretnej odpowiedzi. Pomoc, która jest potrzebna zależy od wielu czynników, albowiem niektóre mamusie mają wsparcie ze strony najbliższych - siostra, mama lub przyjaciółka były w ciąży i wiedzą co i jak. Taka przyszła mama nie czuje się osamotniona w zaistniałej sytuacji i chętnie sięga porad najbliższych. Wtedy nam zostaje już tylko pomoc techniczna. Przykładowo rada na temat tego jaka pieluszka może być najwłaściwsza - muślinowa, bambusowa, tetrowa, flanelowa, bawełniana itd. - i dlaczego, jakie są ich właściwości i jakie najlepiej sprawdzą się przy obecnym trybie życia takiej mamy.
Natomiast gdy w progach naszego sklepu staje przyszła mamusia, która nie ma takich warunków jak ta pierwsza, wtedy my wkraczamy do akcji i chętnie pomagamy na każdej płaszczyźnie, rozmawiamy, czasami nawet bardzo długo, bo i tego potrzeba! :)

Zatem, co taka świeżo upieczona przyszła mamusia powinna kupić najpierw, spytacie.
- Na pewno nie wózek, na pewno nie fotelik i na pewno nie smoczek!
Najczęściej takie mamy przychodzą do sklepu, żeby się porozglądać i zobaczyć w ogóle o co chodzi, gdyż wcześniej branżą dziecięcą się zwyczajnie nie interesowały, bo nie bylo po co. I te pierwsze wizyty z naszej strony zazwyczaj wyglądają tak, że udzielamy mnóstwo odpowiedzi na mnóstwo różnych pytań, które mamy zadają, a informacje, które przekazujemy, zabierają ze sobą do domu i zastanawiają się. Po to, żeby zmniejszyć tą niepewność i zastanawianie, wprowadzamy tą serię - Rodzice po raz pierwszy.

 

Rodzice dowiadują się, że są w ciąży. Oczywiście oboje, bo tatuś przeżywa ciążę tak jak mamusia. Co w pierwszej kolejności powinna zrobić kobieta, która wychodzi z gabinetu lekarskiego z informacją, że wkrótce zostanie mamą?

W momencie, kiedy kobieta dowiaduje się, że jest  w ciąży towarzyszy jej mnóstwo emocji - euforia, strach, stres, radość, szczęście. Czasami nawet aż ciężko w to uwierzyć.
Po pewnym czasie te emocje w jakimś stopniu opadają i zaczynają się pojawiać pytania i myśli “Ojej, jak ja sobie poradzę?”, “Co mam zrobić”, “Co powinniśmy kupić, żeby maluszkowi było jak najlepiej?”
W tym momencie, kiedy te pytania zaczynają już egzystować z Wami na stałe, my jesteśmy w stanie pomóc. Doradzić, pokazać i wytłumaczyć, tak żeby ta mamusia, która nie ma do kogo się zwrócić mogła u nas uzyskać pomoc, której potrzebuje w tym momencie najbardziej na świecie.

 

Zatem jak się przygotować na przyjście dziecka na świat?
Ten temat jest niesamowicie obszerny; Często zdarza się, że kobiety, które są w pierwszej ciąży są troszkę zdezorientowane, zakłopotane, nie zawsze właśnie mają oparcie wśród najbliższych - mam lub babć. Zostają same z tym problemem i nie wiedzą jak sobie poradzić i nie wiedzą od czego zacząć. Ta euforia, o której wspominamy wyżej, która jest związana z ciążą, często sprawia, że chciałoby się zgromadzić wszystko dla swojego malca.
Jednak to tak nie działa, trzeba się przygotować etapami. Tak samo jak etapy w ciąży, powinny być etapy przygotowań.
Początkowo jest to przygotowywanie psychiczne, rozmowa ze sobą, plan i akceptacja.
Następnie przychodzi przygotowywanie AKTYWNE, do tzw. “wicia gniazdka”. Rodzice powinni usiąść i się nad tym spokojnie zastanowić. Nie popełniać tego błędu i nie kupować pod wpływem emocji. Przez to często mamy gromadzą mnóstwo rzeczy, które można nazwać “gadżetami”, a które nie są w istocie potrzebne. Wskażemy Wam co jest tak naprawdę potrzebne, a co mogłoby być. Co się przydaje na 100%, a co ewentualnie mogłoby być przydatne według indywidualnego uznania rodziców.

Część z mam zapisuje się do szkoły rodzenia, gdzie mogą również otrzymać sporo przydatnych informacji od położnych, ale nie każda mama może sobie na to pozwolić, dlatego chcemy uzupełniać Waszą wiedzę. Od czego w takim razem zacząć przy zakupach - wracając do tematu. Na początku najlepiej skupić się, na tzw. “wiciu gniazdka’. Chodzi tutaj o urządzenie pokoiku lub części pokoju dla maleństwa, w zależności od sytuacji.

 

W skład wystroju takiej części/pokoiku powinno wchodzić:

  • łóżeczko (są różne typy i rodzaje, o tym w kolejnych wpisach)
  • komoda na przewijak (miękki) lub sam przewijak twardy, z którego można korzystać kładąc, na przykład na łóżeczko
  • bezpieczna oraz spokojna przestrzeń do karmienia
  • miejsce na przechowywanie najpotrzebniejszych artykułów

 

Następnie trzeba pomyśleć o wyprawce, którą podzieliłyśmy na 4 segmenty:

W kolejnym kroku dopiero trzeba kupić wózek głęboko - spacerowy i fotelik - nosidełko.

Tematy te są bardzo obszerne, chcemy poświęcać im osobne wpisy, aby wszystko było przejrzyste i łatwe dostępowo dla Was, dlatego w następnych wpisach będziemy poruszać kolejne płaszczyzny przygotowań do przyjścia Maluszka na świat.

 

JEŻELI NIE LUBICIE CZYTAĆ - POSŁUCHAJCIE ! :)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl