99,7% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam9309Nie polecam25

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
Obsługa kupującego
5

WYPRAWKA DLA MALUSZKA - Prawidłowy Sen

Cześć słodziaku,

fajnie, że jesteś! Pewnie głodna/y wiedzy… Zaraz coś na to zaradzimy. Dzisiejszy wpis to kontynuacja tematu wyprawki. Ostrzegałyśmy – jest bardzo obszerny! Skupiamy się tym razem na dziale SEN.

Jak sen to i łóżeczko – odsyłamy do jednego z naszych wcześniejszych wpisów, gdzie mówiłyśmy o łóżeczkach: LINK (trzeba wkleić bo strona mi się nie ładuje)
Elementem niezbędnym w każdym łóżeczku jest materac – i od tego zaczniemy.

O ile łóżeczko może być dowolne, to materac musi być naprawdę dobry, ponieważ to jest czynnik bezpośrednio wpływający na kształtowanie się i rozwój postawy Maluszka – na kręgosłup. My jak już mogliście przeczytać (lub jeszcze nie), uwielbiamy i polecamy produkty naturalne. Początkowo dziecko powinno spać na prostym, twardym materacu.

Kokos
Przykładem materaca posiadającego  te cechy jest materac „kokos-pianka-kokos”. Jak jego nazwa wskazuje, po obu zewnętrznych stronach ma warstwę kokosową – twardą, zaś pomiędzy nimi jest pianka, która idealnie balansuje twardość. Taki oto materac będzie jak najbardziej wskazany dla małego dziecka do +/- 8 miesiąca życia. Jeżeli jednak rodzice chcą coś innego, mają w czym wybierać. Alternatywą dla wyżej wspomnianego rodzaju materaca będzie taki, składający się tym razem z 2 warstw – kokosowej oraz gryczanej.

Dlaczego gryka?
Ma ona pewne właściwości zdrowotne,  w momencie kiedy maleństwo leży na stronie materaca wypełnionej łuską gryczaną i rusza się (jak to dzidziuś, lubi się powiercić), gryka przesuwa się, migruje, jednocześnie masując ciało dziecka, tym samym poprawiając ukrwienie, a co za tym idzie - powodując jak najlepszy rozwój każdego organu w tym malutkim ciałku. Więc w momencie, kiedy dziecko osiąga już mniej więcej 8-9 miesiąc życia, możemy stronę kokosową zamienić na tę gryczaną.

Pianka
Rodzice często kupują również materace piankowe, ale my przed nimi przestrzegamy. Pianka jest o wiele bardziej miękka i ugina się już nawet pod lekkim naciskiem palców, zatem pod ciałem dziecka także. Taki miękki materac może spowodować powstawanie skoliozy.

O materace, jak i o cały asortyment dla dzieciątka należy dbać, odpowiednio konserwować, czyścić i wietrzyć, aby nie doprowadzić do sytuacji, w której zalęgną się w nich nieprzyjazne dla dziecka bakterie lub co gorsza pasożyty.

Do materaca potrzebne prześcieradło!

Najwygodniejsze prześcieradła, to oczywiście te z gumką. Mogą być z materiału frotte – przypominającego nieco strukturą ręcznik, z jersey’u lub bambusowe – faworyt rodziców i nasz.
W wyprawce powinny znaleźć się 2 dowolne z wymienionych prześcieradełek. Jedno, które jest w użyciu, a drugie „ w praniu” J

Prześcieradła nieprzemakalne
To świetna sprawa. Po jednej stronie mamy do czynienia ze zwykłym prześcieradłem, a po drugiej ze specjalną folią/podkładem, który nie przepuszcza cieczy. Pierze się je normalnie, tak jak te standardowe prześcieradła. Nie ma ryzyka, że to „jakaś guma”, która może odparzyć dziecko, itp. Produkty dla dzieci posiadają certyfikaty. Są w pełni bezpieczne. Do niedawna korzystano z tzw. ceratki lub jednorazowego podkładu. To mata, która właśnie jest nieprzemakalna i wkłada się ją pod standardowe prześcieradło, żeby uchronić materac przed namoknięciem, ale producenci cały czas prężnie pracują i szukają jak najlepszych rozwiązań aby ułatwiać Wam – rodzicom sprawę.

Przytul mnie – rożek dla niemowlaka
Noworodki bardzo lubią być otulone, czują się wtedy bezpiecznie. Tak jak wtedy, gdy były 9 miesięcy otulone wodami płodowymi swoich mam. Mamy różnego rodzaju otulacze, które sprawdzą się świetnie w tej roli zapewniania poczucia bezpieczeństwa. Jednocześnie dla młodej mamy, czy młodego tatusia to pewnego rodzaju pomoc w trzymaniu i podnoszeniu dzidziusia, który jest bardzo malusi i delikatny. Część rożków jest wyposażona we wkładki kokosowe – usztywnienie znajdujące się za plecami dzidziusia, które bez problemu wyciąga się na czas prania rożka. To usztywnienie sprawia, że rożek jest twardszy. Rożki same w sobie są wystarczająco sztywne, ale jeśli macie obawy lub chcecie czuć się pewniej, kupcie sobie rożek z usztywnieniem.

Kołderka
Kładąc malucha do łóżka nie stosujcie dużych poduszek, najlepiej sprawdzi się coś delikatnego. Tak aby pozycja podczas leżenia była naturalna. Dobrze sprawdzi się kołdreka medyczna dla niemowląt, która w zestawie ma kołdrę i podusię. Grubość kołderki i poduszki są w tym wypadku idealnie dostosowane do użytkownika – Maluszka, zatem w tym zestawie nie znajdziecie zbyt dużej/grubej podusi lub kołdry i nie musicie się o nic martwić. W zależności od pory roku kołderka może być grubsza lub cieńsza. Gdy mamy do czynienia z upałem i ciepłą pogodą dobrze sprawdzi się też kocyk.

Kocyki są różne, tutaj również każdy może wybrać wedle swojego uznania. Mamy kocyki bawełniane, ażurowe, bambusowe, minky, velvet, muślinowe i akrylowe.

Do kołderki potrzebna będzie pościel
Istnieje wiele rodzajów, wzorów i kolorów. Mamy zestawy 2 lub 3 elementowe, a także elementy oddzielne. Najczęściej jednak polecamy rodzicom zakup zestawu 3-elementowego (poszewka na kołdrę, poszewka na podusię i ochraniacz na szczebelki) lub zestawu 2-elementowego (poszewka na kołdrę, poszewka na podusię) i warkocza ochronnego lub innego ochraniacza na szczebelki. Zaleca się kupno 2 sztuk – jedna w użyciu, a druga „w praniu” razem z prześcieradełkiem. Pościele są bawełniane, minky, muślinowe, velvet, bambusowe itd. Do wyboru, do koloru J

Do snu odpowiednim rozwiązaniem będą również śpiworki.
To bardzo wygodna rzecz. Nie ma ryzyka, że dziecko podczas snu się wykopie, odkryje i będzie mu zimno. Zakładając śpiworek Wasza głowa będzie miała o to jedno zmartwienie lżej. Śpiwory mają różne grubości, do jej określenia służy skala TOG:

  • 2-0.5 TOG – upalne lato, śpiworki najcieńsze, przeznaczone na letnie dni, gdy temperatura w pokoju maluszka wynosi 24 °C lub więcej
  • 0 TOG - Cienkie śpiworki zalecane do stosowania gdy temperatura w pokoju maluszka wynosi 21°C do 24 °C lub więcej. Są idealne latem, ale również podczas popołudniowych drzemek ciepłą wiosną oraz na początku jesieni.
  • 5 TOG - śpiworki całoroczne, są idealne na jesień, zimę oraz wiosnę (w naszej strefie klimatycznej). Sprawdzą się gdy temperatura w pokoiku osiąga mniej więcej 17-21°C.
  • 5 TOG - najgrubsze śpiworki, doskonale nadają się do chłodnych pomieszczeń z temperaturą 14 -17 °C.

 

Podsumowując, na Twojej liście zakupowej z działu SEN powinny znaleźć się produkty takie jak:

  • Materac
  • Prześcieradło 2x
  • Pościel/ zestaw 2x
  • Kołderka/ zestaw
  • Kocyk 2x (jeden grubszy i jeden cieńszy)
  • Śpiworek (opcjonalnie)
  • Rożek (opcjonalnie)
  • Przytulanka J (np. miś-szumiś)

 

JEŻELI NIE LUBICIE CZYTAĆ - POSŁUCHAJCIE ! :)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl